Dlaczego warto stosować prezerwatywy? Poznaj kondomy do zadań specjalnych!

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels
Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Choć seks dostarcza nam mnóstwo przyjemności, zbliża nas do partnera i poprawia nastrój, należy dołożyć wszelkich starań, aby był bezpieczny. Skuteczna antykoncepcja znajduje się dziś na wyciągnięcie ręki. Do wyboru mamy różne metody zapobiegania ciąży. Dlaczego warto stosować prezerwatywy? Poznaj kondomy do zadań specjalnych!

 

Spis treści:

  1. Prezerwatywy to jedyny środek antykoncepcyjny, który chroni przed wirusem HIV!
  2. Poznaj zalety prezerwatyw!
  3. Poznaj kondomy do zadań specjalnych! Prezerwatywy opóźniające wytrysk
  4. Dla kogo prezerwatywy z wypustkami?
  5. Prezerwatywy smakowe idealne na seks oralny
  6. Dyskretny zakup prezerwatyw

Prezerwatywy to jedyny środek antykoncepcyjny, który chroni przed wirusem HIV!

Choć na rynku można spotkać różne środki antykoncepcyjne, to na szczególną uwagę zasługują prezerwatywy. Kondomy jako jedyne chronią nas nie tylko przed nieplanowaną ciążą, ale też przed szeregiem chorób przenoszonych drogą płciową. W tym miejscu warto wymienić kiłę, rzeżączkę, chlamydiozę oraz wirusy HIV, HCV i HBV. Bezpieczny seks to dziś podstawa, nie musisz rezygnować ze zmysłowej przyjemności, ale zadbaj o to, aby nie niosła ona ze sobą problemów zdrowotnych i odpowiedzialności, na którą nie jesteś gotowy. Po prezerwatywę sięgaj zawsze wtedy, gdy uprawiasz seks bez zobowiązań, nie znasz dobrze partnera, ten nie okazał ci aktualnych wyników badań na choroby przenoszone drogą płciową oraz gdy masz wątpliwości co do jego wierności.  Kondomy przydadzą się nie tylko podczas stosunku waginalnego, ale też analnego czy oralnego. Niestety, podczas każdej z wyżej wspomnianych aktywności seksualnych można zarazić się chorobami przenoszonymi drogą płciową.  Mamy tutaj bowiem do czynienia z wymianą płynów ustrojowych.

Poznaj zalety prezerwatyw!

Prezerwatywy to skuteczny środek antykoncepcyjny, który chroni nas też przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Na tym jednak zalety kondomów się nie kończą. Prezerwatywy są stosunkowo łatwo dostępne, kupimy je nie tylko w każdej aptece, ale też na stacji benzynowej czy supermarkecie. Podczas ich zakupu nie musimy okazywać dowodu osobistego, nie mamy tutaj bowiem do czynienia z produktem o ograniczonym dostępie ze względu na wiek.  Prezerwatywy to dobry środek antykoncepcyjny dla młodych osób, które wstydzą się pójść do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne. Kondomy są stosunkowo tanie i proste w użyciu. Nie niosą ze sobą też skutków ubocznych, jakie mogą pojawić się w przypadku antykoncepcji hormonalnej. Nie obciążają wątroby, nie zwiększają ryzyka wystąpienia raka piersi czy żeńskich narządów rodnych. Poza tym stanowią doskonałe rozwiązanie w przypadku osób, które nieregularnie uprawiają seks.  Sięgamy po nie tylko wówczas, gdy planujemy stosunek.

zalety prezerwatyw

Zdjęcie autorstwa cottonbro z Pexels

Poznaj kondomy do zadań specjalnych! Prezerwatywy opóźniające wytrysk

Sytuacja, w której mężczyzna finiszuje przed kobietą nie jest pożądana przez żadną ze stron. Ona też pragnie czerpać z seksu przyjemność, a staje się to niemożliwe, gdy stosunek kończy się przedwcześnie, a on potrzebuje czasu na regenerację. Dla mężczyzny również nie jest to korzystny scenariusz. Nie chce on wyjść na kiepskiego kochanka czy egoistę. Panom również zależy na tym, aby ich partnerki szczytowały, chcą zapewnić im nieziemski orgazm. Prezerwatywy opóźniające wytrysk stanowią rozwiązanie godne uwagi, zwłaszcza gdy mężczyzna zdaje sobie sprawę, jak mocno pociąga go kobieta, z którą się spotyka. Po takie kondomy warto sięgnąć również po dłuższej przerwie w aktywności seksualnej. Jak działają prezerwatywy opóźniające wytrysk? Okazuje się, że ich dobroczynne właściwości to zasługa lubrykantu z dodatkiem benzokainy. Substancja ta wykazuje działanie znieczulające, zmniejsza wrażliwość członka na doznania płynące z penetracji, przez co przedłuża stosunek.

Dla kogo prezerwatywy z wypustkami?

Na rynku nie brakuje też prezerwatyw, które oprócz działania antykoncepcyjnego oraz ochrony przed chorobami przenoszonymi drogą płciową zapewniają dodatkowe doznania. Kondomy z wypustkami różnią się między sobą konstrukcją. W związku z tym możemy sięgać po różne modele prezerwatyw i za każdym razem doświadczać innych doznań. Kondomy z wypustkami mają za zadanie dodatkowo stymulować ścianki pochwy oraz punkt G, który może dostarczyć niezwykłej rozkoszy, jeśli zostanie odpowiednio pobudzony. Producenci prezerwatyw zadbali też o dodatkowe atrakcje dla mężczyzn. Wiele kondomów zawiera lubrykanty z dodatkiem środków zapewniających efekt chłodzenia, mrowienia lub rozgrzewania.

 

Prezerwatywy smakowe idealne na seks oralny

Seks oralny stanowi ulubioną formę aktywności wielu mężczyzn. Panowie marzą o pieszczotach penisa, które zapewnią im moc niezwykłych doznań. Jednak nie wszystkim kobietom odpowiada taka forma współżycia. Przeszkoda jest często dość prozaiczna, paniom przeszkadza charakterystyczny zapach i posmak penisa oraz spermy. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem mogą okazać się prezerwatywy smakowe oraz zapachowe, które uchronią kobiety przed niepożądanymi bodźcami. Na rynku znajdziemy owocowe czy czekoladowe kondomy, które uprzyjemnią seks oralny. Jeśli jesteś osobą wrażliwą na zapachy, w tym wydzieliny ludzkiego ciała, to prezerwatywy zapachowe pomogą ci je zneutralizować. Dzięki temu seks z partnerem będzie stanowił dla ciebie wyłącznie źródło przyjemnych przeżyć. Pamiętajmy też o tym, że prezerwatywy smakowe chronią nas przed szeregiem chorób przenoszonych podczas stosunku oralnego.

Dyskretny zakup prezerwatyw

Chcesz kupić prezerwatywy, ale zależy ci na dyskrecji? Postaw na zakupy online. Sex shop internetowy Easytoys.pl oferuje różne warianty kondomów. Znajdziesz tutaj zarówno prezerwatywy z wypustkami, jak i smakowe. Sklep erotyczny Easytoys.pl przygotował też coś dla alergików. Ci także mogą uprawiać bezpieczny seks, mimo uczulenia na lateks. Na rynku można bowiem znaleźć kondomy bezlateksowe.

*Treści zawarte na serwisie Jadiabetyk.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Jadiabetyk.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: