Glukometr, czyli niezbędne urządzenie każdego diabetyka

National Cancer Institute z Unsplash
National Cancer Institute z Unsplash

Cukrzyca jest chorobą, która z roku na rok dotyka coraz większej ilości osób. Co więcej, na cukrzycę zaczynają chorować także młode osoby. Warto podkreślić, że choroba jest bardzo niebezpieczna, jeśli nie kontroluje się skoków cukru, dlatego glukometr to zdecydowanie najważniejsze urządzenie każdego cukrzyka. Czym kierować się podczas wyboru takiego glukometra?

Glukometr – sposób działania

W każdym rodzaju cukrzycy najważniejsze jest regularne badanie poziomu cukru. Taka profilaktyka pozwala skutecznie kontrolować stan chorego, dzięki czemu wszelkie odstępstwa od normalnego poziomu cukru w organizmie mogą być szybko korygowane. Glukometr jest urządzeniem, którego zadaniem jest pomiar ilości glukozy we krwi. Warto w tym miejscu podkreślić, że najczęściej spotykanym rodzajem jest glukometr inwazyjny, choć dzięki rozwojowi technologicznemu, dostępne zaczynają być także glukometry bezinwazyjne.

Glukometry inwazyjne swoje działanie opierają na szybkim badaniu glukozy we krwi, która pobierana jest zazwyczaj z opuszka palca specjalną lancetą. Następnie krew umieszcza się na pasku, a pasek wprowadza się do glukometru. Cała procedura trwa maksymalnie kilkadziesiąt sekund i pozwala precyzyjnie określić ilość glukozy we krwi osoby badanej.

Glukometry bezinwazyjne, to zaawansowane technologicznie urządzenia, które z pewnością w niedalekiej przyszłości staną się podstawą każdego diebetyka. Te nowoczesne urządzenia są w stanie badać ilość glukozy we krwi za pomocą metody ultradźwiękowej, elektromagnetycznej czy termicznej. Warto podkreślić, iż glukometry bezinwazyjne stają się coraz bardziej powszechne za sprawą innowacyjnych projektów i start-upów.

Gdzie kupić dobry glukometr?

Jakość glukometru jest bardzo ważna, ponieważ to właśnie od tego urządzenia zależy kontrola poziomu glukozy we krwi. Dlatego też warto zaopatrywać się w glukometry tylko w sprawdzonych sklepach i aptekach. Jednym z takich punktów jest z pewnością pmt sklep, czyli sklep, który istnieje na rynku już 20 lat. Warto podkreślić, że zakupy w pmt sklep można robić także online, za pośrednictwem strony internetowej https://pmt24.pl.

*Treści zawarte na serwisie Jadiabetyk.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Jadiabetyk.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: