Pielęgnacja ust w zimie

Melissa di Rocco z Unsplash
Melissa di Rocco z Unsplash

Zimą usta narażone są na działanie czynników zewnętrznych, takich jak mróz, czy lodowaty wiatr. Warto w tym czasie zwrócić na ich pielęgnację szczególną uwagę. Co może pomóc w dbaniu o spierzchnięte i suche wargi ? Polecamy https://www.neutrogena.com.pl/bad-piekna/pielegnacja-ust/

Usta bez odpowiedniej ochrony przy dużym nasileniu niskich temperatur mają skłonności do pierzchnięcia oraz łuszczenia się. Ratunkiem w takiej sytuacji jest pomadka ochronna nałożona przed wyjściem z domu. Najbardziej rekomendowane pomadki to te, które zawierają miód lub witaminę A. Ilość warstw nie ma tutaj znaczenia – im więcej, tym lepiej.

Pamiętajmy o nie oblizywaniu warg! Takie działanie może doprowadzić do ich wysuszenia.

Dobrym rozwiązaniem będą tu także domowe metody. Posmarowanie ust miodem na noc z pewnością ukoi rozmaite podrażnienia. Kolejną opcją, jaką warto wykorzystać to olej kokosowy. Poprawia on kondycję ust i nie dopuszcza do przesuszenia.

Również domowy peeling może bezproblemowo zaradzić naszym problemom z krępującymi skórkami na wargach. Jak taki zabieg wykonać? Wystarczy użyć cukru i dodać do tego tłustego kremu bądź olejku.

Pielęgnacja ust to również dbałość o odpowiednie nawilżenie. Te zaś uzyskamy wypijając w ciągu dnia spore ilości wody. Do wewnętrznych czynników w procesie nawilżania należą też suplementy takie jak choćby kwas hialuronowy.

Każda kobieta – również w zimie – pragnie wyglądać pięknie, a popękane wargi są wyjątkowo nieestetyczne. Pomijając względy wizualne, uczucie wysuszenia wiąże się z dużym dyskomfortem. Dlatego właśnie pielęgnacja ust jest tak ważnym elementem dbania o siebie.

Tekst partnera

*Treści zawarte na serwisie Jadiabetyk.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Jadiabetyk.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: