Cukrzyca a problemy ze stawami

Cukrzyca a problemy ze stawami

Problemy ze stawami mogą być wywoływane przez cukrzycę. Wydawałoby się, że cukrzyca nie ma wiele wspólnego z odpowiednim funkcjonowaniem stawów. Nic bardziej mylnego – cukrzyca może wywoływać bóle stawów.

Nie jest jednak bezpośrednią przyczyną zapalenia stawów. Pomimo, że często objawy na to wskazują, nie są one jednoznaczne ze stanem zapalnym.

Jakie dolegliwości może wywoływać cukrzyca?

Cukrzyca może wiązać się bezpośrednio z pewnymi dolegliwościami. Jedną z nich jest zespół cieśni nadgarstka, który objawia się bólem i cierpnięciem kciuka, palca wskazującego i serdecznego, głownie w godzinach nocnych. Ponadto, może wywoływać zespół sztywnej ręki gdzie ograniczenie ruchomości dotyczy praktycznie całej dłoni, jednak w tym wypadku nie występują dolegliwości bólowe.

Dodatkowo, cukrzyca może wpływać na problemy z barkami, gdzie również występuje ból i ograniczona możliwość ruchu. Innymi znanymi dolegliwościami są przykurcze palców, które zazwyczaj dotyczą palca serdecznego, oraz tzw. strzelanie palca.

Aleksandra Wiktor

*Treści zawarte na serwisie Jadiabetyk.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Jadiabetyk.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: