Czy można zwalczyć cukrzyco-otyłość?

Huha Inc. z Unsplash
Huha Inc. z Unsplash

To co jemy, jak się ruszamy, jak spędzamy wolny czas ma wpływ na nasze codzienne życie, na nasze zdrowie i samopoczucie.

Dieta. Współczesna dieta stała się problemem nie tylko z powodu tego, co zawiera – za dużo cukru, tłuszczów przetworzonych, soli, polepszaczy smaku i wyglądu,, hormonów, pestycydów i wywołujących stany zapalne białek genetycznie zmodyfikowanych, ale także czego nie zawiera – błonnika, kwasów tłuszczowych omega 3, magnezu, cynku, witamin, przeciwutleniaczy i innych substancji. Najkorzystniejszym pożywieniem dla człowieka są rośliny ponieważ zawierają one niemal wszystkie witaminy, mikroelementy, fitonutrienty, przeciwutleniacze, a także błonnik. Spożywając rośliny utrzymujemy organizm w stanie równowagi, zapewniając dobry metabolizm i masę ciała. Niestety okazuje się, że większość otyłych dzieci i dorosłych ma największe niedobory składników odżywczych. Dochodzi nawet u najmłodszych otyłych do krzywicy i szkorbutu. Nie dociera do nas świadomość tego, że im więcej spożywamy kalorii tym większe jest nasze zapotrzebowanie na substancje odżywcze, witaminy, i mikroelementy, które wpływają na właściwe działanie wszystkich reakcji chemicznych w naszym organizmie, wpływają na regulację poziomu glukozy i na spalanie tkanki tłuszczowej. Niestety nasza codzienna dieta jest wysoce energetyczna, a jednocześnie bardzo uboga w witaminy i mikroelementy. Spożywając te tzw. puste kalorie spowalniamy swój metabolizm i doprowadzamy siebie do rozwoju wielu chorób w tym do cukrzyco – otyłości.

Pełnowartościowa dieta. Naturalna świeża żywność przygotowywana w swoim domu jest najlepszym lekkie, dzięki któremu możemy zapobiegać cukrzyco – otyłości i nawet ją cofnąć. Uboga w substancje odżywcze, a jednocześnie wysokokaloryczna dieta jest główną przyczyną wywołującą cukrzyco – otyłość. Jesteśmy przekarmieni, ale pozbawieni środków odżywczych. Błędy dietetyczne doprowadziły całe społeczeństwa do wielu groźnych chorób. Należy więc całkowicie zmienić swój styl życia. Zacząć od właściwej diety, połączyć z uprawianiem regularnie odpowiednio dobranym sportem. Odstawiamy tzw. śmieciowe jedzenie. Kupujemy tylko świeże i zdrowe produkty. Gotujemy sami w domu. Spożywamy świeże owoce i warzywa. Jeżeli tak będziemy postępować to nasz metabolizm wróci do równowagi, zaczniemy lepiej się czuć i wyglądać. Uprawiając regularnie ruch w powiązaniu z codzienną dietą zauważymy, że korzystnie to wpływa na nasz organizm. Nie tylko pomoże nam to obniżyć poziom cukru w organizmie ale także może zatrzymać chorobę albo nawet ją cofnąć.

Oczywiście radykalna zmiana odżywiania nie będzie łatwa, ale jest możliwa i konieczna jeżeli już chorujemy na cukrzyco – otyłość. Jeżeli ułożymy sobie codzienny plan, jadłospis co będziemy spożywać i konsekwentnie się jego trzymać to już po kilku tygodniach zauważymy, że nasza waga spada, a poziom glukozy jest coraz mniejszy. Jeżeli jeszcze uda nam się regularnie ruszać, uprawiać gimnastykę czy spacerować lub biegać to te pozytywne zmiany będą następowały jeszcze szybciej.

*Treści zawarte na serwisie Jadiabetyk.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Jadiabetyk.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: