Odpowiednia pielęgnacja suchej skóry

Jocelyn Morales z Unsplash
Jocelyn Morales z Unsplash

Na problemy z wysuszoną, podrażnioną skórą uskarża się zdecydowana większość kobiet. Do takich kłopotów przyczynia się niestety coraz większe zanieczyszczenie środowiska, twarda woda podrażniająca skórę w czasie codziennej toalety czy nieodpowiednio dobrane kosmetyki. Warto więc zastanowić się, jakiego typu produkty należy dobrać do codziennej pielęgnacji, zwracając szczególną uwagę na składniki, jakie w nich znajdziemy.

LE PETIT MARSEILLAIS® to francuska marka znana od lat z produktów do pielęgnacji skóry czerpiących z naturalnego bogactwa Prowansji, gdzie powstała firma. Oszałamiające aromaty pól lawendowych i zalety słynnego mydła marsylskiego produkowane w stolicy tego regionu Francji są do dziś wykorzystywane w technologii produkcji kosmetyków marki LE PETIT MARSEILLAIS®.

Dla potrzeb wyjątkowo wysuszonej skóry marka LE PETIT MARSEILLAIS® przygotowała specjalny produkt, jakim jest mleczko nawilżające, regenerujące naskórek. Codzienna pielęgnacja skóry może stać się teraz wyjątkową przyjemnością, dzięki temu, że mleczko do ciała zawiera masło Shea, pozyskiwane w procesie przetwarzania orzechów masłosza. Drzewo to rośnie na sawannach w Zachodniej i Centralnej Afryce i w tradycji ludów afrykańskich uznawane jest za święte ze względu na swoją długowieczność. Zbiór orzechów masłosza poprzedzony jest więc specjalnym rytuałem Begu, w trakcie którego składane są ofiary i dopiero po nich można przystąpić do ich zrywania. Zgodnie z tradycją, pracę tę wykonują wyłącznie kobiety.

Masło Shea od wieków wykorzystywane jest w kosmetyce, jako środek wyjątkowo dobrze nawilżający skórę ciała, twarzy oraz włosy. Mleczka do ciała marki LE PETIT MARSEILLAIS® przeznaczone do pielęgnacji wysuszonej skóry w znaczącej większości wykorzystują ten naturalny składnik pozwalający przywrócić skórze jej odpowiednie nawilżenie, niwelujące podrażnienia, zaczerwienienia i poczucie dyskomfortu. W mleczku regenerującym dla zniszczonej i przesuszonej skóry http://www.le-petit-marseillais.pl/produkty-do-pielegnacji-ciala/mleczko-regenerujace-le-petit-marseillais-dla-zniszczonej-i masło Shea, zostało połączone z innymi dobroczynnymi składnikami o zbawiennym wpływie dla skóry. Znalazł się wśród nich aloes rosnący w słońcu południowej Francji, gdzie powstają kosmetyki LE PETIT MARSEILLAIS® – roślina wyjątkowo odporna na upały i utratę wody, przyczyniająca się także do zachowania odpowiedniego nawilżenia skóry oraz wosk pszczeli wykorzystywany bardzo często w kosmetologii z regionu śródziemnomorskiego.

Tekst partnera

*Treści zawarte na serwisie Jadiabetyk.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Jadiabetyk.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: