Polecane soczewki kontaktowe dla astygmatyków

Lensabl z Unsplash
Lensabl z Unsplash

Astygmatyzm to jedna z najczęściej występujących wad wzroku, ale choroba ta nie musi wcale oznaczać pogorszenia jakości życia. Dla osób zmagających się z tą przypadłością, dedykowane są toryczne soczewki kontaktowe – charakteryzują się one specjalnym kształtem, który koryguje nieprawidłową krzywiznę rogówki lub soczewki oka.

Ta dokuczająca wielu pacjentom choroba charakteryzuje się niesymetryczną budową narządu wzroku, przez co rozchodzące się w oku promienie świetlne załamują się inaczej w płaszczyźnie pionowej, niż w płaszczyźnie poziomej. W wyniku tego widziany obraz jest zamazany, ciężko dojrzeć szczegóły. Soczewka toryczna (https://www.acuvue.pl/soczewki-kontaktowe/moist-astygmatyzm/zalety) charakteryzuje się różnymi mocami refrakcyjnymi w pionie i w poziomie, dzięki czemu widziany przez nią obraz ulega korekcji. Dla świata medycznego to przełom, dzięki któremu wiele osób zmagających się z astygmatyzmem, może poprawić jakość swojego życia i skorygować wadę widzenia.

Ze względu na precyzję i dokładność, toryczne soczewki muszą zostać przepisane przez lekarza specjalistę, który pomoże dobrać idealny i dopasowany do naszego wzroku i kształtu oka produkt.

Soczewki prezentowane w naszej ofercie to produkty najwyższej jakości, które zostały stworzone z myślą o komforcie użytkownika. Charakteryzują się wysoką stabilnością, gwarantują ostre oraz wyraźne widzenie, a ich użytkowanie jest proste i bezpieczne. Dzięki odpowiednio dobrym soczewkom torycznym, skutecznie pozbędziesz się problemów z nieprawidłowym widzeniem, a Twój astygmatyzm przestanie być ciężarem.

Tekst partnera

*Treści zawarte na serwisie Jadiabetyk.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Jadiabetyk.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: