Przewaga soczewek nad okularami

David Travis z Unsplash
David Travis z Unsplash

Osoby, których wzrok wymaga skorygowania, często stają przed dylematem: soczewki czy okulary? Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, warto więc poznać je wszystkie i stosować oba rozwiązania zamiennie, jeśli pozwalają nam na to indywidualne uwarunkowania. Okulary pozwalają na podkreślenie indywidualnego stylu i nadanie sobie powagi w szczególnie ważnych zawodowych sytuacjach. Z kolei soczewki to wygodny sposób korygowania wzroku, który w ogóle nie jest widoczny dla otoczenia.

W zestawieniu – soczewki czy okulary – wiele przemawia za używaniem soczewek kontaktowych, zwłaszcza przez osoby, które prowadzą aktywny tryb życia i nie chcą z niego rezygnować. Soczewki kontaktowe pozwalają na wygodny trening, bez zsuwających się z nosa oprawek czy zaparowanych szkieł. Soczewki poruszają się też płynnie wraz z ruchami oka, dzięki czemu widoczność w nich jest wyraźna, niezależnie od kąta patrzenia czy warunków zewnętrznych.

Soczewki kontaktowe to także rozwiązanie dobre dla osób, które po prostu nie czują się dobrze w okularach, a wybierając się na imprezę chcą nie ograniczać swojej stylizacji rzucającymi się od razu w oczy okularami. Soczewki pozwalają na wykonanie perfekcyjnego i efektownego makijażu czy też założenie ulubionych okularów przeciwsłonecznych w letnie dni.

Delikatne, nowoczesne materiały, z których produkowane są współczesne soczewki kontaktowe powodują, że po ich założeniu można praktycznie o nich zapomnieć. Prawidłowo założone nie uwierają, mają wysoką przepuszczalność tlenu, dzięki czemu można nosić je praktycznie przez cały dzień, bez uczucia dyskomfortu i ograniczenia, jakie mogą sprawiać czasem oprawki okularowe – dowiedz się więcej na https://www.acuvue.pl/soczewki-i-okulary

Tekst sponsorowany

*Treści zawarte na serwisie Jadiabetyk.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Jadiabetyk.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: