Zdrowy słodzik – także w suplementach diety

Laurynas Mereckas z Unsplash
Laurynas Mereckas z Unsplash

Wiele osób, podczas odchudzania wspomaga swoją dietę suplementami, ułatwiającymi redukcję nadliczbowych kilogramów. Nie było by nic w tym złego, gdyby nie fakt, że sporo tego typu preparatów zawiera cukier lub syrop glukozowo-fruktozowy, który na pewno nie przyczyni się do uzyskania zgrabnej sylwetki. Jeśli producenci decydują się na wersję bez kalorii, stosują często aspartam lub cyklaminian sodu – sztuczne słodziki, które mogą wywołać choroby układu pokarmowego i nerwowego.

Wybierz zdrowy słodzik

Do suplementów wspomagających odchudzanie, które zawierają bezpieczną substancję słodzącą, należy SlimXL Drink, stanowiący jeden z preparatów kuracji SlimXL. Jest on słodzony ksylitolem, pozyskiwanym z brzozy. Aspartam, syrop glukozowo-fruktozowy i cukier to prawdziwi zabójcy. Takim trucicielom należy zdecydowanie powiedzieć NIE. Ksylitol jest substancją organiczną, dzięki czemu nie zagraża naszemu zdrowiu, co więcej – może mieć na nie korzystny wpływ, ponieważ jest niskokaloryczny i chroni zęby przed próchnicą.

Uważnie sprawdzaj skład

Jedynym sposobem na uniknięcie szkodliwego cukru i sztucznych słodzików, jest dokładne czytanie etykiet produktów spożywczych i suplementów diety. Mimo pozorów, ich producenci, potrafią przemycić w składzie sporo substancji, które wcale nie ułatwią odchudzania. Do niskokalorycznych słodzików naturalnego pochodzenia, należą m.in. ksylitol i stevia. Jeśli troszczysz się o swoje zdrowie, możesz im zaufać w 100%.

Odchudzaj się z głową

Decyzja o podjęciu odchudzania powinna być świadoma i rozważna, a wszelkie podejmowane kroki, muszą wiązać się z bezpieczeństwem i działaniem na korzyść Twojego zdrowia. Rozsądne odchudzanie zapewni lepsze rezultaty, zapobiegnie efektowi jo-jo i co najważniejsze, nie wpędzi Cię w chorobę. Ruch, zbilansowane menu i suplementy diety zawierające naturalne składniki i bezpieczne słodziki – to klucz do sukcesu.

*Treści zawarte na serwisie Jadiabetyk.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Jadiabetyk.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: