Dieta Montignaca – przyjemność jedzenia!

Dieta Montignaca – przyjemność jedzenia!

Każdy z nas lubi rozkoszować się smakiem pysznych potraw. Co jednak zrobić w sytuacji, kiedy pragniemy stracić kilka kilogramów, a podejmowane przez nas wysiłki nie przynoszą pożądanych efektów? Z pomocą przychodzi nam uniwersalna dieta Montignaca. Dieta, o której często mówi się, że nie jest dietą.

Sposób na życie

Metoda Montignaca powstała na skutek badań prowadzanych od lat 80. XX wieku przez Francuza Michela Montignaca. Lekarze i naukowcy potwierdzają, że jest niezwykle skuteczna. Na czym polega jej fenomen? Podczas trwania tradycyjnej diety, ograniczamy z reguły ilość przyjmowanych pokarmów w celu zmniejszenia liczby kalorii, dlatego też możemy stosować ją przez bardzo krótki czas. Egzystowanie na granicy niedożywienia jest niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Z kolei dieta Montignaca nie zakłada żadnych ograniczeń co do ilości spożywanego jedzenia. Stawia na jakość.  Jej głównym założeniem jest odpowiedni dobór pokarmów pod kątem zawartych w nich cukrów. Indeks glikemiczny (IG), to wskaźnik informujący nas o stężeniu glukozy we krwi po zjedzeniu danego posiłku. Jest on doskonale znany chociażby cukrzykom. Montignac wykazał, iż to właśnie zbyt wysoki poziom cukru ma wpływ na powstawanie różnych chorób między innymi otyłości  i poważnych chorób sercowo-naczyniowych.

Na czym polega?

Metoda polega na wybieraniu produktów o niskim indeksie glikemicznym ze wszystkich grup: tłuszczów, węglowodanów i białek. Jest więc doskonale zbilansowana oraz uczy nas, jak dostarczać organizmowi pokarmy wartościowe, czyli mające korzystny wpływ na nasze zdrowie.

Dla kogo?

Dieta Montignaca to polega przede wszystkim na propagowaniu oraz utrzymywaniu przez resztę życia prawidłowych nawyków żywieniowych. Tak więc mogą się na nią zdecydować wszystkie osoby, które pragną poszerzyć zakres swojej profilaktyki chorobowej.  Wyniki badań potwierdzają również, że metoda przynosi poprawę stanu zdrowia nawet u osób z poważniejszymi schorzeniami.  Ponadto pomaga trwale i skutecznie stracić na wadze oraz zapobiec efektowi jo-jo.

Natalia Herzog

*Treści zawarte na serwisie Jadiabetyk.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Jadiabetyk.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.
PODZIEL SIĘ: