Z pewnością niejednokrotnie doświadczyłeś sytuacji, w której to w towarzystwie znajomych okazywało się, że zapomniałeś lub zabrakło Ci pasków. Pędziłeś wtedy na złamanie karku na drugi koniec miasta do domu lub apteki. Miałeś spędzić miło czas, a tymczasem zjadły Cię nerwy.
Polak mądry po szkodzie. Nie warto jednak ryzykować zdrowia na rzecz miłego wieczorku. Znajomi powinni wykazać się zrozumieniem i nie robić Ci z tego powodu wyrzutów. Czy można zapobiec takim sytuacjom? Ależ oczywiście! Wystarczy odrobina systematyczności i kilka patentów.
Sprawdzaj w domu!
Postaraj się wyrobić sobie nawyk badania poziomu cukru zawsze przed wyjściem z domu. Dzięki temu będziesz nie tylko wiedział jakim poziom cukru masz w danym momencie i jak przypuszczalnie będzie on się zmieniał, ale dzięki temu za każdym, razem będziesz zaglądał do pudełeczka sprawdzając ile zostało Ci jeszcze pasków.
Zabieraj zapas
Dzięki kontroli przed wyjściem z domu będziesz mógł oszacować jak duży zapas zabrać ze sobą. Oprócz tego warto również sprawdzić ilość tabletek z glukozą, strzykawek i w razie czego uzupełnić zapasy.
Miej kilka schowków
Insulinę oraz niektóre leki należy przetrzymywać w specjalnych warunkach. Jednak niektóre elementy naszej apteczki wcale tego nie wymagają. Warto więc przygotować sobie kilka sztuk pasków i dobrze je zabezpieczyć, a następnie włożyć chociażby do drugiej torebki, którą nosisz rzadziej i samochodu. W sytuacji kiedy będziesz na mieście czy też na wesołej kolacji ze znajomymi – nic Cię nie zaskoczy.
Systematyczność
Warto każdego wieczora, przed pójściem spać poświęcić kilka minut na sprawdzenie czy aby na 100% zapakowaliśmy pen, paski, strzykawki i wiele innych rzeczy. Najlepiej zrobić to tuż po wieczornym użyciu gleukometru. Rano unikniemy dzięki temu niepotrzebnego stresu oraz nerwów.
Życie z cukrzycą wcale nie musi być tragedią, pod warunkiem jednak, że popracujemy nad naszą systematycznością. Wtedy wszystko będzie łatwiejsze.
*Treści zawarte na serwisie Jadiabetyk.pl mają wyłącznie charakter informacyjny. Żadna z nich nie zastąpi wizyty u lekarza, psychologa czy konsultacji leku z farmaceutą. Misją portalu jest działanie informacyjno-edukacyjne. Zanim skorzystasz z porad zawartych w naszym serwisie, zwłaszcza tych o charakterze medycznym, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą z danej branży. Administrator portalu Jadiabetyk.pl nie ponosi odpowiedzialności za wykorzystanie w praktyce treści opublikowanych na stronie.